מדינת ישראל העניקה זכות מיוחדת במינה לאזרחיה והיא הזכות לשאת נשק לצורך הגנה עצמית. חשבו על כך שבמשך 2000 שנות גלות ליהודים לא הייתה את הזכות הזאת .

בחירת וקניית אקדח היא החלטה חשובה בשל מספר סיבות: 1. במדינת ישראל אזרח יכול להחזיק כלי נשק אחד בלבד (למעט במקרים חריגים ). 2. עלפי נתונים סטטיסטים אזרח יחזיק ברשותו את אותו אקדח שקנה למשך 12 שנה. 3. מדובר בהוצאה לא קטנה.

על מנת לעזור לכם בנושא בחירת האקדח הכנו את המאמר הזה. במאמר הזה לא תהיה מגמה למכירה או הכוונה לסוג מסוים של אקדח אלא הוא מדבר על עקרונות לבחירה נכונה של אקדח.
כשאנחנו מגיעים לבחור אקדח ישנם מספר פרמטרים שאנחנו צריכים להביא בחשבון:

  1. אמינות האקדח- האקדח נועד להגנה עצמית ולמצב שבו חיי אדם נתונים בסכנה. אנחנו לא יכולים לקחת סיכון עם אקדח שאינו אמין. בתקרית לחימה שבו נצטרך להפעיל את האקדח אנחנו חייבים שהוא יעבוד וכאן הפסיקה שלי היא שלא נתפשר על המחיר בשביל אקדח שאינו אמין.

  2. גודל האקדח וכמות התחמושת- באופן עקרוני ככל שממדי האקדח גדול יותר כך תהיה בו כמות תחמושת גדולה יותר . מאידך ככל שהאקדח גדול יותר ומשקלו רב יותר ישנה סבירות גבוהה יותר שנישא אותו על גופינו פחות. הטענה שלי היא שאקדח שאינו נישא ביום יום על ידי בעליו איננו יעיל. כלומר אקדח ששוכב בכספת מכיון שלבעל האקדח לא נוח לשאת אותו ביום יום בשל גודלו או משקלו אינו יעיל. יצא שכרו בהפסדו! מסקנה עדיף אקדח עם מספר כדורים רב (בין 15- 17 כדור) אבל יכול להיות שנצטרך להתפשר על אקדח עם מספר כדורים קטן יותר שכן זה יגרום לנו לשאת אותו ביום יום. בכל מקרה אני ממליץ לאנשים במדינת ישראל לא להתפשר על קליבר קטן מדי כמו 0.22 אלא להשאר בקליבר של 9 מ"מ ומעלה וזאת בשל הסכנות הביטחוניות שיש במדינתנו.

  3. התאמת האקדח לאדם- האקדח חייב להיות מותאם לבעליו. ההתאמה היא קודם כל בידית האחיזה . על קונה האקדח למצוא אקדח שתואם את ממדי ידו. הוא יעשה זאת ע"י אחיזה של מספר אקדחים בחנות. על הקונה לוודא שהוא מסוגל לבצע פעולות עם האקדח. לדוגמא, הוא יכול לדרוך אותו. ישנם אקדחים שקשים לדריכה לאנשים מסוימים. הוא יכול להגיע בקלות להדק ולמשוך אותו לאחור בצורה ישרה . לדוגמא, אנשים עם כף יד קטנה לא יצליחו להגיע בצורה נכונה להדק של אקדח עם מימדים גדולים. ולהפך אנשים עם כף יד גדולה יתקשו מאוד בלחיצת ההדק באקדח קטן. בנוסף לכל זה נושא האקדח חייב להתחבר לאקדח ולאהוב אותו ויזואלית . ככל שתאהב את כלי הנשק יותר זה יגרום לך להסתובב איתו יותר.

  4. המחיר- רבים יגידו שזה השיקול המרכזי ביותר בבחירת אקדח. אני טוען שזה השיקול הכי פחות חשוב. אני יסביר. הסטטיסטיקה מראה שאדם שקונה נשק במדינת ישראל ישאיר אותו ברשותו 12 שנה ויותר. ולכן הפרש של כמה מאות שקלים לכאן או לכאן בטל בשישים לעומת נוחות, התאמה, אמינות ושאר הסיבות שמנינו עד כאן.

לסיכום :
יש היום בישראל מגוון סוגי אקדחים. בעיני חשוב מאוד שכאשר אתה מגיע לקנות אקדח אל תהיה מקובע על סוג אקדח מסויים . תן למוכר את כל המידע הנדרש על מנת שיוכל להתאים לך את הנשק בהתאם לצרכים שלך.
חשוב מאד להבין שלקנות אקדח זה לא מספיק. אתה חייב להתאמן איתו על מנת שתרגיש ביטחון עצמי בתפעול שלו וכמובן להיות בטיחותי איתו.

שיהיה בהצלחה!
Share to Facebook Facebook Share to WhatsApp WhatsApp