צריך עזרה?

0000

שירות ביחידה מיוחדת בצבא, וגם במשטרה, הוא חוויה מעצבת חיים. לאורך השירות, ועוד לפניו, ישנם רגעים מורכבים מאוד, ובאופן כללי מדובר באתגר עצום - אבל מי שצולח אותו זוכה בסיפוק רב וגם בהזדמנות להעצים את עצמו מכל הבחינות.

על-מנת להעלות את הסיכויים לצלוח את מבחני הקבלה, שמעמידים רף גבוה מאוד, כדי להתכונן אליהם. הטיפים הבאים יעזרו לכם להגיע מוכנים באופן מרבי למבחנים הקשוחים.

אימוני קרב מגע

קרב מגע היא תורת לחימה אפקטיבית להפליא, שמקנה יכולות חיוניות לכל מי שרוצה להתגייס ליחידות המובחרות של כוחות הביטחון. בפרט היא רלוונטית למי שמייעד את עצמו ליחידות הלוט"ר, אבל באופן כללי כדאי לזכור שלא תמיד אפשר וכדאי להשתמש בנשק חם - ומבחינה זו הידע כיצד לרתום את הגוף לטובת הכרעת גורמי סיכון הוא ידע קריטי.

חשוב להדגיש שכל אחד וגם כל אחת יכולים להפוך ללוחמים ולוחמות עם מיומנות גבוהה מאוד בקרב מגע. הטכניקה מבוססת על הרפלקסים הקיימים אצל כולנו, והסוד הוא פשוט לזהות אותם ולמנף אותם לטובת הפעולות המדויקות. מדריכים מנוסים ותרגול שיטתי מבטיחים רכישת יכולות חיוניות אלה ואת האפשרות להשתמש בהם במידת הצורך, גם תוך כדי שירות וגם בחיים האזרחיים.

אימוני נשק לבעלי רישיון

שליטה מלאה בנשק ויכולת לבצע ירי מדויק במיוחד גם בתנאים מאתגרים הן עוד איכויות הכרחיות ללוחמים ביחידות מיוחדות. היכולות הנ"ל מקנות גם ביטחון עצמי חשוב, כשבאופן טבעי אימוני הנשק מיועדים לבעלי רישיון תקף להחזקת כלי נשק. ריענונים שונים הם גם חלק מהדרישות לחידוש הרישיון, אבל כדאי לנצל אותם לטובת שיפור יסודי יותר של השליטה בכלי נשק - במטווח מרווח, עם מדריכים מנוסים מאוד, וכשמבצעים תרגילי לוחמה מתקדמים.

העלאת רמת הכושר הקרבי

לוחמים ביחידות המיוחדות של המשטרה והצבא זקוקים לרמת כושר גופני גבוהה במיוחד כדי לבצע את כל המשימות שמוטלות אליהם. אמנם הכושר נבנה בהדרגה תוך כדי תהליך ההכשרה הממושך, אבל עוד קודם לכן, במהלך מבחני הקבלה, נדרשים המועמדים להציג רמת כושר התחלתית מרשימה.

קבוצות כושר קרבי הן הדרך האפקטיבית ביותר לבנות את רמת הכושר ההכרחית. הסיבה הראשונה לכך היא שלקבוצה תמיד יש כוח של ממש, והיא מוסיפה מאוד למוטיבציה של כל אחד ואחת מהחברים בה. הסיבה השנייה היא ההדרכה המקצועית והליווי הצמוד, כך שניתן להפיק מכל אימון ואימון מקסימום תועלת - וכך להתייצב למבחני הקבלה עם יכולות פיזיות גבוהות.

בנוסף, אימוני הכושר הקבוצתיים בונים מרכיב חשוב אחר שנבחן גם הוא בגיבושים השונים: חוסן מנטלי. החוסן הרצוי מושג בזכות העמידה באתגרים משמעותיים תוך כדי האימונים, וגם הודות להיכרות עם התרגולים והמשימות שמרכיבים את מבחני הקבלה - ובהתאם הסיכוי לעבור אותם יהיה מקסימלי.

Share to Facebook Facebook Share to WhatsApp WhatsApp