צריך עזרה?

02-6734334

 

מה ההבדל בין גלוק דור 3 לדור 4 לדור 5?

במאמר זה אסקור את ההבדלים בין דור 3 ,4 ו5 של חברת גלוק. בראשית אני יקדים ויאמר שכל הדורות של גלוק אמינים וטובים אך יש שינויים מסוימים בין הדורות .

1. ציפוי האקדח- דור 3 ו 4 הם בעלי ציפוי גנרי , הציפוי של דור 5 הוא ציפוי NDLC שמזכיר את הציפוי טניפר שהיה בדורות הקודמים של גלוק. לציפוי של האקדח יש חשיבות רבה בכל הנוגע לחלודה. אומרים שהציפוי של דור 5 הוא יותר חזק . אני לא מצאתי הבדל גדול.

2. ארגונומיה- בדור 3 הידית עם גבעות והטקסטורה חלקה. בדור 4 אותה ידית עם גבעות טקסטורה יותר מחוספסת. בדור 5 אין גבעות והטקסטורה אגרסיבית יותר אך מעוגלת יותר. לי באופן אישי האחיזה של הדור 4 הכי נוחה, אך כאן מדובר בעניין אישי ובהתאמה לכף היד של היורה. לעומת זאת הצורה של הדור 5 יפה יותר בעיני מהדורות הקודמים.

3. התאמה לשמאליים- דור 3 מתאים לימניים בלבד מכיוון שעצר המחלק ותפס שחרור המחסנית בצד שמאל. דור 4 מתאים ליורה ימני ושמאלי. אפשר להחליף את תפס שחרור המחסנית ועצר המחלק לטובת יורה שמאלי. דור 5 ,תאימות מלאה לשני היורים מכיוון שיש עצר מחלק משני הצדדים וניתן להעביר את תפס שחרור המחסנית ליורה שמאלי. לדעתי זה שינוי מהותי מאוד מבחינת יורים שמאליים לטובת הדור 5.

4. הדק- בדור 3 ההדק מצויין, אך בדור 4 משקל לחיצת הדק יותר נמוך כך שההדק אפילו יותר טוב. דור 5 הדק דומה לדור 3. לדעתי בדור 4 ההדק מנצח.

* ראוי לציין שלכל אחד מהדורות ניתן להחליף הדק להדקים הטובים ביותר שמיוצרים בשוק הנשק.

5. ארץ ייצור של הנשק- כולם מיוצרים בארצות הברית או באוסטריה אבל אין לזה משמעות אמיתית. היום המפעל הגדול של גלוק הוא דווקא בארצות הברית.

6. תוספים לדורות השונים- דור 3 ו 4 ישנם הרבה מאוד מוצרים נלווים שניתן להוסיף. בדור 5 החלקים קצת שונים מהדורות הקודמים וכרגע לא כל המוצרים הנלווים יכולים לעלות עליו אבל מהר מאוד ייבנו מוצרים עם התאמה לדור 5.

7. תאימות לאופטיקה- דור 4 ו 5 מגיעים בדגם MOS (MODEL OPTIC SYSTEM) . בדור 3 לא קיים MOS.

8. נרתיקים- ממדי האקדחים מאוד דומים ולכן הנרתיקים מתאימים לכולם.

9. קנה- יש שינוי מסויים של הקנה בדור 5 לעומת הדור 4 אך לדעתי מדובר בשינוי זניח בשביל היורה הממוצע.

שורה תחתונה. מה מומלץ? הכל תלוי איך אתה מתייחס לנשק. אם אתה מתייחס לנשק כאל נשק בלבד כל הדורות טובים ואמינים ואין באמת שינויים שהם עד כדי כך מהותיים. במצב כזה תקנה את הדור 3 או 4 שהם יותר זולים במחיר מדף. אם חשוב לך להיות מעודכן בנשק כמו שחשוב לך להתעדכן בטלפון מדור חדיש יותר תקנה את הדור 5 ותשלם קצת יותר.

אל"מ במיל' שרון גת

מנכ"ל קליבר 3

 

Share to Facebook Facebook Share to WhatsApp WhatsApp